MPE-8501-AFAAG-3GEU Cooler Master MPE-8501-AFAAG-3G MWE Gold V2 EU 850W ATX3 0 12VHPWR =90% 120mm White
Informatie
Levertijd
Onbekend
Conditie
Nieuw
Voorraad
0
Product momenteel niet beschikbaar
Beschrijving Cooler Master MPE-8501-AFAAG-3G MWE Gold V2 EU 850W ATX3 0 12VHPWR =90% 120mm White
Features
ATX 3.0 support
A 90-degree 12VHPWR adapter cable
High temperature resilience​​
High-quality Japanese capacitors
Fully modular cabling
5-year warranty
LEVEL UP YOUR POWER
ATX 3.0 support & a durable 12VHPWR adapter cable
Includes ATX 3.0 support and a 90-degree 12+4pin (12VHPWR) PCIe 5.0 connector with higher electrical durability and three 8-pin connectors with improved safety, capable of bringing up to 600W to your GPU.
*All performance stats confirmed in 25°C ambient temperature testing.
Three 8-pin connectors
Up to 600W of power is split between three 8-pin connectors, providing enhanced safety.